Wprowadzenie nowych rozwiązań informacyjno-nawigacyjnych (komunikacyjnych) na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej
W celu ułatwienia Osobom z Niepełnosprawnościami poruszania się po terenie Politechniki Wrocławskiej zaplanowano wprowadzenie nowych rozwiązań informacyjno-nawigacyjnych (komunikacyjnych) na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej poprzez:
- Opracowanie uniwersalnych standardów, oznaczeń i symboliki dla tworzenia nawigacji dotykowych, z uwzględnieniem różnych metod prototypowania, modelowania i wytwarzania. W celu realizacji zadania zostanie przeprowadzone: a) przegląd istniejących zaleceń, dobrych praktyk, norm, podstaw prawnych; b) zebranie informacji dotyczących sposobów i zaleceń do druku 3D; c) opracowanie merytoryczne standardów w formie zestawu dokumentów.
- Publikacja krajowa uniwersalnych standardów, oznaczeń i symboliki dla tworzenia nawigacji dotykowych. Opracowanie i zredagowanie publikacji dotyczącej uniwersalnych standardów, oznaczeń i symboliki dla tworzenia nawigacji dotykowych (opracowanie merytoryczne i edytorskie publikacji)
- Wyposażenie budynków Politechniki Wrocławskiej w nawigacyjne mapy i plany zaprojektowane w sposób uniwersalny. Wytworzenie zgodnie z opracowanymi standardami nawigacyjnych map 3D zaprojektowanych w sposób uniwersalny dla budynków Politechniki Wrocławskiej oraz umieszczenie ich w optymalnym miejscu w budynku. Działania te będą realizowane przez 2 Specjalistów z Politechniki Wrocławskiej, w cyklicznej współpracy z Kartografem (pracownikiem Politechniki Wrocławskiej). W ramach projektu zostanie zakupiony niezbędny sprzęt i wyposażenie m.in.: Filament, Dimafix, jednostka sterująca do map 3D, oprogramowanie Solidwork, Postumenty, Kody QR i znaczniki NFC.
- Wdrożenie mikronawigacji na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej, w standardzie Wayfindr. Ekspert z Politechniki Wrocławskiej wybierze najważniejsze miejsca na Uczelni i przygotuje komunikaty głosowe i opisy przestrzeni, wybierze urządzenia w standardzie Wayfindr oraz przeprowadzi zakupy 100 znaczników elektronicznych.
- Opracowanie "Cyfrowego przewodnik dostępności kampusu Politechniki Wrocławskiej" przez Eksperta i Specjalistę z Politechniki Wrocławskiej, tym celu zostaną zakupione zestawy kodów QR i znaczniki NFC oraz aparat cyfrowy.