TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Politechnika nowych szans

Utworzenie stanowiska koordynatora ds. dostępności architektonicznej na Politechnice Wrocławskiej w celu optymalizacji dostępności architektonicznej budynków Politechniki Wrocławskiej dla Osób z Niepełnosprawnościami poprzez standaryzacje informacji wizualnej i dotykowej

Zadaniem koordynatora ds. dostępności architektonicznej na Politechnice Wrocławskiej, którego stanowisko umiejscowione zostanie w strukturach Sekcji Wsparcia Osób Niepełnosprawnych będzie:

  1. Przeprowadzenie monitoringu dostępności architektonicznej dla Osób z Niepełnosprawnościami budynków oraz kampusu Politechniki Wrocławskiej w celu aktualizacji stanu wiedzy oraz zewidencjonowanie niezbędnych dostosowań. Celem tego działania jest uaktualnienie i weryfikacja wiedzy oraz określenie najbardziej istotnych barier architektonicznych i urbanistycznych jakie spotykają Osoby z Niepełnosprawnościami w przestrzeni zabudowanej Politechniki Wrocławskiej, czyli w budynkach i terenie okalającym.
  2. Przygotowanie zaleceń dotyczących koniecznych zmian w budynkach i na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej. Określenie niezbędnych zmian, poprawek i optymalizacji w istniejących rozwiązaniach, które związane będą z dostępnością architektoniczną dla Osób z Niepełnosprawnościami. Zaproponowanie nowych rozwiązań zgodnie z potrzebami osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności w celu likwidacji barier architektonicznych i urbanistycznych oraz wskazanie ich właściwej formy, odpowiedniej do potrzeb Osób z Niepełnosprawnościami.                       
  3. Opracowanie standaryzacji informacji wizualnej i dotykowej dla budynków i kampusu Politechniki Wrocławskiej. Wskazanie jej prawidłowej lokalizacji w strukturze danego budynku Politechniki Wrocławskiej oraz przestrzeni urbanistycznej.
  4. Wdrożenie zaproponowanych zmian i rozwiązań dotyczących kształtowania budynków Politechniki Wrocławskiej. Wprowadzenie zaproponowanych rozwiązań, które poprawiłyby jakość dostępności istniejących budynków dla Osób z Niepełnosprawnościami w zakresie zmysłu wzroku i słuchu poprzez przeprowadzenie stosownych procedur związanych ze zleceniem produkcji i montażu informacji wizualnej i dotykowej, bieżący kontakt z wykonawcami, nadzór nad realizacją, jej poprawnym rozmieszczeniem i zamontowaniem.
  5. Bieżący monitoring prac budowlanych i remontowych obiektów Politechniki Wrocławskiej oraz współpraca z Działem Inwestycji Politechniki Wrocławskiej. Bieżące doradztwo w zakresie prowadzonych już i planowanych do realizacji inwestycji wspólnie z Działem Inwestycyjnym Politechniki Wrocławskiej oraz  kontrolowanie jakości dostosowywania bieżących inwestycji, proponowanie i rekomendacja optymalnych rozwiązań dotyczących dostępności architektonicznej dla aktualnych i przyszłych inwestycji.
Politechnika Wrocławska © 2024