TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Politechnika nowych szans

WIRTUALNA DOSTĘPNOŚĆ

Data: 03.12.2020

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W ramach zadanie 12 - Wirtualna dostępność PWR dostosowana do potrzeb OzN - Wirtualna Politechnika, zespół VR lab opracowuje wirtualny spacer oraz aplikację VR. Wirtualny spacer będzie prezentował budynki głównego kampusu PWr z podziałem na wydziały i katedry z wyszczególnieniem znajdujących się wewnątrz laboratoriów oraz ich opisem. Aplikacja wirtualnej rzeczywistości umożliwi przeniesienie się na przykład do komory bezodbiciowej i bezpośrednie uczestnictwo w badaniach. W ten sposób osoby zainteresowane mogą zobaczyć i poznać metodykę przeprowadzania badań oraz zapoznać się z aparaturą techniczną. Użytkownik będzie miał pełną swobodę ruchu, a za pomocą kontrolerów będzie dokonywał interakcji z obiektami.

Do realizacji wirtualnego spaceru oraz aplikacji VR wykorzystywane są zaawansowane systemy:

  • do pozyskiwania zdjęć 360 zestaw składający się z głowicy panoramicznej oraz pełnoklatkowego aparatu o wysokiej rozdzielczości umożliwiający realizację zdjęć 360 z wysokim stopniem uszczegółowienia.

l_2.jpg

Budynek L-2

l2_lab_2309_2.jpg

Laboratorium L-2 lab 23.09

symulator.jpg

Symulator

  • do pozyskiwania chmury punktów przestrzeni laboratoryjnych wykorzystujemy skaner Faro s70 umożliwiający stworzenie modelu 3D laboratorium z odwzorowaniem do 1mm. błędu.

W ramach wirtualnego spaceru przygotowywana jest także nowa mapa kampusu głównego, która będzie umożliwiała łatwiejszą nawigację po wirtualnym spacerze. Dodatkowo wirtualny spacer będzie posiadał możliwość zapoznania się z informacjami dot. dostępności budynków dla osób niepełnosprawnych oraz będzie dostosowany do osób ze szczególnymi potrzebami.

Politechnika Wrocławska © 2024